Flash presentatsioonid ja PowerPoint

Selgelt jälgitavaid muutuseid on praegusel ajal väga palju, eriti kui vaadata arvutite ja inimeste suhestumist. Näiteks seal, kus enne valitses kindlalt PowerPoint, on asemele hakanud tulema võimalusterohkem Flash.

Alustasime sellest, et tegime mõnele väga kõrget taset soovivale kliendile ettepaneku vahetada teada-tuntud võimaluste ja piirangutega PowerPointi põhi hoopis korralikult täisanimeeritud aga täielikult kontrollitavate flash-presentatsiooni vastu. Kliendid ei osanud seda algul ise tahtagi, või pigem ei osanud nimetada. PowerPointist kippus ka neile veidi väheks jääma, eriti mõnel puhul, kus esitlus pidi olema iseäranis show-rikas.
Esimesed presentatsioonid said valmis ja klientidele meeldis, mida nad nägid. PowerPointi põhjade tellimused hakkasid asenduma flash-presentatsioonidega. Järgmisele klientidele oli selle võrra lihtsam erinevusi selgitada, et mõnda vähem konfidentsiaalselt esitlust sai juba näitena välja tuua.
Flash presentatsioonidel on aga üks suurem miinus. Nimelt ei saa seal sisalduvat infot klient ise vahetada, vaid seda peab tegema ikkagi Flashi spetsialist. Nõnda on olnud ka juhuseid, kus aegumatu või aeglasemalt vananeva info (firma üldpresentatsioon) esitlemiseks tellitakse tõeliselt vinge flash-presentatsioon ning igapäevaselt muutuva info jaoks endiselt PowerPointi põhjad.
Kui aga üritus on piisavalt oluline, tellitakse flash-presentatsioon sageli ka ühekordseks kasutamiseks. Kui on vajaendast muljet jätta, siis tasub seda ikka teha parimal võimalikul viisil. Öeldakse ju, et esimene mulje on määrav ja seda edaspidi kummutada väga keerukas.

Ütlen küll flash-presentatsioon, aga tegelikult on sellesse kaasatud ka muud tehnoloogiad või tegelikult võib see põhineda hoopis millelgi muul. Näiteks Microsofti uuel Silverlight teholoogial, puhtalt filmil, animatsioonil või selle kõige mix´il.

Lisa Kommentaar