Google reklaamid

Google reklaam
Google reklaam

Google reklaamid, ehk Google Ads reklaamikeskkonna kaudu seadistatavad kampaaniad on üks tõhusamaid viise reklaamimaks sisuliselt mida tahes, millel on olemas veebis mingigi väljund.

 

Tegemist ei pea kindlasti olema toote või teenusega, mida saab veebi kaudu tellida. Google reklaamide teemadeks sobivad suurepäraselt ka lokaalsed füüsilisest asukohast sõltuvad ärid, nagu toidukohad, juuksurid, meditsiiniteenused jms.

Google reklaamidel on kaks peamist tugevust, mis eristavad neid tavameediareklaamidest.

Google reklaamid on väga täpselt sihitavad ja saadud tulemused on väga täpselt mõõdetavad.

Täpne sihtimine tähendab, et reklaame on võimalik esitada vanuse, soo, asukoha, kasutatava internetiseadme (arvuti, tahvel, mobiil), huvide jpm põhiselt. Ning kasutada ei ole mitte üks reklaamkanal/portaal, vaid lugematul hulgal veebilehti üle maailma. Eestlane, kes käib lugemas mingit CNETi tehnikaartiklit või vaatamas CNNi videot Youtubes, on sobivas vanuses ja turundaja eelistatud huvidega, saab ka neil välismaistel saitidel eestikeelset reklaami näha. Kui ei oska üht või teist meediaväljaannet eelistada, saab sihtida artiklite ja saitide teemade järgi. Kui see kõik kehtib Google Display reklaamide puhul, siis otsingumootoriturunduse (SEM) puhul lisandub sinna veel võimalus kasutada inimeste päringuid, Google otsinguid. Ning kui keegi otsib märksõna “rehvid Tallinnas”, siis on tegemist müügilehtris juba väga ostuvalmis kliendiga, ehk eriti väärtusliku kontaktiga.

 

Täpne mõõdetavus tähendab, et iga Google reklaami kuvamine, iga klõps reklaamile ja seejärel inimese teekond veebilehel, kuhu ta sattus, on täpselt mõõdetav, analüüsitav ja optimeeritav. Seejuures võimaldab Google Analytics platvorm suure täpsusega analüüsida ka lehel toimetavate inimeste erinevaid tegevusi, ning teha järeldusi, millise profiiliga inimesed eelkõige soovitud tegevusi saidil sooritasid — näiteks täitsid vormi, helistasid, registreerusid, broneerisid või siis konkreetselt ostsid midagi, või panid vähemalt ostukorvi. Selle info valguses saab Google reklaame veelgi sihtgruppi kõnetavamaks disainida ja täpsemalt sihtida.

Google reklaamid
Google reklaamide sertifikaadid

Google reklaami hind

Google reklaamide hind algab tänuväärselt madalalt, muutes madalaks ka alustamise sisenemislävendi ja seega katsetamise lihtsaks, sest alustada saab väikese eelarvega. Vastandina võiks nimetada telereklaame, mille puhul alla mõne tuhande euro erilist lootust üldse jutule pääseda ei ole. Samas kui Google reklaamide hinnad algavad vähem kui eurost per klikk. Muidugi pole mõtet kellelgi paari klikki osta, sest neil ilmselt erilist tulemust ei olegi. Aga sellegipoolest on Google reklaamide hind selline, et (olenevalt konkurentsis) saab juba mõnesaja euroga kuus üht-teist ära teha. Mis loodetavasti julgustab juba suuremaid põhjendatud samme astuma.

 

Kala Ruudus on Google reklaamide ekspert, juhtides igakuiselt suuri ülemaailmseid ja väiksemaid kohalikke reklaamikampaaniaid mitmetele tuntud brändidele. Meie spetsialistid on Google poolt sertifitseeritud kasutama kõiki Google turunduslahendusi.

 

Võta meiega ühendust ja arutame, kuidas Google reklaamid sinu jaoks kõige tõhusamalt tööle panna!

KONTAKT

Reklaamiagentuur Kala Ruudus

Aadress: Toompuiestee 33A, 10149, Tallinn
Reg. kood: 10280963
Tel: 631 3388
E-mail: kala@kalaruudus.ee