Makettide valmistamine

Makettide valmistamine
Makettide valmistamine

Hästi läbimõeldud ja meisterlikult valmistatud makett on tõeliselt visuaalne asjade või teenuste esitlusviis, mis aitab miniatuurses skaalas lahti seletada mõõtmetelt suuri ja sisult keerukaid objekte ning muuta need vaatajale arusaadavaks.

 

Makettide valmistamine on lisandunud meie tootevalikusse asjade loomuliku arengu tõttu. Sageli oleme pidanud mõne projekti algfaasis kliendi või koostööpartneri poole pöörduma sõnadega “Palun kujutage seda ette, lõpptulemus saab olema vapustav! ”. Inimestel on sageli aga keeruline asju selliselt ette kujutada ning ütlused “nägemine on uskumine” ja “oma silm on kuningas” õigustavad end igati. Inimmeelte hulgas on nägemine informatsiooni omastamisel kindlasti abimees numero uno.

 

Meie peades asuvate suurepäraste ideede edastamiseks, ettenäitamiseks ja teistele arusaadavaks tegemiseks on seega lisaks ladusale jutule hea kasutada ka teisi abivahendeid.

 

Varasematel aegadel valmistati makette põhiliselt arhitektuuriliste lahenduste tehnilise õigsuse kontrollimiseks või muuseumi näitusesaalis ajaloolise stseeni taaselustamiseks, kuid ajad on muutunud. Üha rohkem on maketid arhitekti või inseneri tööruumi tagatoast siirdunud ettevõtete turundus- või PR-osakonna käsutusse, kus neid rakendatakse edukalt turunduse abivahendina või müügitöö edendamiseks. Kaasajal on maketi kaudu oma tootele saadav reklaam tõusnud oluliseimaks maketi valmistamise põhjuseks.

Makettide tegemine
Makettide tegemine

Makettide tegemist tasub kaaluda siis kui:

  • Teil on vaja oma ideed visualiseerida
  • Vajate toote tutvustamiseks kolmemõõtmelist esitlusmaterjali
  • Tähelepanu ja huvi tekitamine potentsiaalsete klientide seas on prioriteediks number üks
  • Soovite edastada infot suurele hulgale mööduvatele inimestele kiiresti ja võimalikult lühikese ajaga

Maketi valmistamise kasutegurite hulka võib lugeda ka firma usaldusväärsuse kasvatamise üldsuse silmis ja võimalust maketi abil esitleda ettevõtte väärtusmaailma pildikeeles.

Makettide valmistamisel kasutatavad mõõtkavad

Makette on võimalik valmistada teie vajadustele vastavas mõõtkavas ja selle valik sõltub sellest, mis otstarbel te oma uut maketti kasutama hakkate.

 

  • Suurte mastaapsete makettide tegemisel on mõõtkavaks 1:100. Sellises mõõtkavas valmistatud maketi puhul keskendutakse üldise info edastamisele.
  • Mõõtkavas 1:25 maketil on võimalik juba detailidele keskendumine ja pinna tekstuuride esitlemine
  • Filmimaailmas kasutusel olev makettide valmistamise mõõtkava 1-10 on sobilik väga suurt detailrohkust vajavate makettide tegemiseks
Makettide valmistamine
Makettide valmistamine

Makettide tegemise materjalid

Makettide valmistamise maailmas tavaliselt kasutatavad materjalid on PVC ja teised erinevad plastikud, samuti pleksiklaas, vineer, kartong. Kuid mõnikord nendest materjalidest ei piisa, näiteks kui on vaja luua lahendus mõne keeruka detaili loomulikuks ja usaldusväärselt mõjuva lõpptulemuse loomiseks. Parima tulemuse saavutamiseks kasutame vajadusel ka 3D-printimist ning laserlõikamist, aga küllaltki palju keskendume just käsitsi tegemisele, et valminud makett oleks oma olemuselt inimlik ja soe.

 

Tänapäeva tehnilised võimalused on avanud maketitegijale ka juurdepääsu miniatuursele valgus- ja helimaailmaale. LED-lampidega täiustatud makett muudab terviku reaalmaailmaga sarnasemaks ja helitaust aitab seda tunnet veelgi süvendada.

Meie valmistatud maketid

Keskendume oma makettide valmistamise töös palju detailidele ja rõhutame püüdleme lõpptulemuse loomulikkuse poole. Ärimessidel ja näitustel saavad ettevõtted, kes on valinud oma messiboksi täiendama meie valmistatud maketi, ikka enim tähelepanu nii ajakirjanduselt kui ka messikülastajatelt.

 

Võtke meiega ühendust ja räägime!

KONTAKT

Reklaamiagentuur Kala Ruudus

Aadress: Toompuiestee 33A, 10149, Tallinn
Reg. kood: 10280963
Tel: 631 3388
E-mail: kala@kalaruudus.ee